Nový sjezd z dálnice D8 u Zdib směrem na Mělník. Foto: ŘSD

Dálnici D8 uleví od kolon nový sjezd u Zdib na Mělník, dnes byl otevřen

Nový sjezd z mimoúrovňové křižovatky Zdiby byl dnes otevřen na dálnici D8. Ve směru na Mělník by se tam měla doprava zlepšit. V místě se denně tvořily kolony.

Kolony prakticky každý den vznikají na výjezdu z dálnice D8 u Zdib na silnici I/9 směrem na Líbeznice a dál Mělník. Pomoc řešit to má nová sjezdová větev z mimoúrovňové křižovatky Zdiby (EXIT 1), kterou dnes otevřelo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nový sjezd byl uveden do provizorního provozu.

ŘSD investicí za 40,5 milionu korun bez DPH, kterou provedla stavební společnost Eurovia CS, odstranila značný kolizní bod. Řidiči ovšem upozorňují, že dopravu tam bude i nadále komplikovat nedaleká kruhová křižovatka na silnici I/9, která tok aut zbrzďuje. Už samotný přímý sjezd z dálnice by měl ale dopravu v místě zlepšit.

Největším problémem stavby bylo vyřešení ochrany sloupů vysokého napětí, které nebyly přeloženy v souladu s územním rozhodnutím společnosti ČEZ Distribuce z důvodu probíhajících soudních řízení o zřízení věcného břemene,“ uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

„Naštěstí se našlo bezpečné technické řešení, ale přesto prosím řidiče o zvýšenou opatrnost,“ dodal Mátl. Řidiči proto musí počítat s tím, že krajnici nového sjezdu poblíž sloupů vysokého napětí lemují betonová „svodidla“.