Monika Absolonová zaskočila za Zbyška Pantůčka v roli Bratra Jeremiáše v představení Něco shnilého. Zdroj: FB

Zpěvačka Absolonová zaskakovala za zmizelého Pantůčka v divadle

Herec Zbyšek Pantůček je i týdny po svém zmizení stále pohřešovaný. Za jeho role v divadle zaskakují kolegové. Dnes jeho roli vzala Monika Absolonová.

Poněkud neobvyklý záskok řešili dnes v Muzikálu Divadla J. K. Tyla v Plzni. Na představení Něco shnilého totiž v roli Bratra Jeremiáše chyběl herec Zbyšek Pantůček, který je už několik týdnů pohřešován. Policie po něm zatím neúspěšné pátrá.

Záskok za Pantůčka byl ale v neděli večer poněkud neobvyklý. Jeho roli vzala zpěvačka Monika Absolonová, která tak hrála mužskou roli. A navíc vůbec neuměla text. „Je to trochu jako ohromná drzost. Já o té roli vůbec nic nevím, celoživotně mám strach, že zapomenu text, tady nevím vůbec nic a ještě se to ví,“ řekla s humorem Monika Absolonová. „Nechtěli mí říct, ani to jestli Bratr Jeremiáš je hodný, nebo zlý, neřekli mi nic,“ dodala zpěvačka.

Roli Absolonové nabídl umělecký šéf Muzikálu v Plzni Lumír Olšovský, který za ní také zpíval jako opravdový playback. Představení se ale nakonec podařilo. „Mám to za sebou a byl to extrémní zážitek, děkuji kolegům, že to se mnou zvládli,“ dodala Absolonová.

Zbyšek Pantůček, který tuto roli hrál ještě před svým zmizením, se podle jeho kamarádů dostal do psychických a zřejmě i finančních potíží. Své role v divadle postupně rušil a tak za něho musely často zaskakovat alternace, nakonec většinu rolí zcela opustil. V září navíc zcela zmizel a neozývá se rodině, ta zalarmovala policii, která po Pantůčkovi vyhlásila pátrání. Zatím je však neúspěšné.