Zpěvačka Yvonne Přenosilová. Foto: Wikimedia Commons / Adam Zivner

Zemřela Yvonne Přenosilová, legendární zpěvačce bylo 76 let

Legendární česká zpěvačka Yvonne Přenosilová zemřela ve věku 76 let. Důvodem bylo selhání organizmu. V 60. letech patřila k vrcholu československé hudební scény.

Boty proti Lásce a Tak prázdná, to jsou nestárnoucí hity, které si mnozí vybaví při vyslovení jména Yvonne Přenosilová. Zpěvačka, která v 60, letech patřila ke špičce československé hudební scény, zemřela. Bylo jí 76 let. Informaci médiím potvrdil novinář Radko Kubičko, který se zpěvačkou dříve pracoval v rádiu Svobodná Evropa.

Podle informací Blesku se Přenosilová léčila s onkologickým onemocněním, zemřít měla na následky celkového selhání organizmu. V neděli zpěvačku převezla do nemocnice sanitka.

Yvonne Přenosilová zpívala se skupinou Olympic, vystupovala také v divadle Semafor. V roce 1965 uspěla v zahraničí. Zpívala v londýnském rozhlase, nazpívala gramodesku When My Baby Cries/Come On Home pro anglickou společnost PYE.

Rovněž tam uspořádala dva úspěšné koncerty v klubech, vystupovala i v televizi, psali o ní v tisku. Nejcennější vystoupení bylo v nejpopulárnějším pořadu britské televize Ready, Steady, Go!, společně se skupinou Rolling Stones. V zahraničí vystupovala v Anglii, Belgii, Francii, Itálii, NDR, NSR a Rakousku.

Kariéru poté budovala hlavně doma, od podzimu 1965 byla členkou nově vzniklého divadla Apollo. Nazpívala nestárnoucí hity Roň slzy, Javory, Mně se líbí Bob, Pomalu a líně, Měsíc, Boty proti lásce, Tak prázdná a mnoho dalších.

V roce 1968 ale podepsala petici Dva tisíce slov a poté emigrovala přes Rakousko a Velkou Británii do SRN za svými rodiči. V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o kariéru pod jménem Yvonne Silova.

Nejdříve pracovala u letecké společnosti, kde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se později stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem.

V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy. Má syna Maximiliana Philippa, který žije se svým otcem v Německu. Pracovala mimo jiné jako moderátorka v rádiu.

Přejít nahoru