Zdena Hadrbolcová v seriálu Ulice. Zdroj. Nova

Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová, hvězda nejen seriálu Ulice

Jedna z nejslavnějších hereček českého filmu a seriálů Zdena Hadrbolcová zemřela. Bylo jí 86 let, v posledních letech ji diváci milovali například v seriálu Ulice.

Patřila do éry největších hvězd české kinematografie, kam se řadí například Jiřina Bohdalová. Objevila se v nespočtu divácky úspěšných filmů. Diváky bavila svou příjemnou a laskavou náturou. To byla herečka Zdena Hadrbolcová.

Už se ale bohužel v žádném filmu neobjeví, zemřela ve věku 86 v Léčebně dlouhodobě nemocných, kde musela být hospitalizována loni přes Vánoci po mozkové příhodě. Před tím dlouhé roky žila v krásné vile blízko Pražského hradu.

Hadrbolcová neměla žádné děti a jak sama řekla, i když je měla velmi ráda, vlastní děti podle svých slov nikdy nechtěla. Za to ztvárnila nespočet rolí maminek a babiček ve filmech, děti tak měla stále kolem sebe.

Naposledy se ve filmu objevila v roce 2019 ve snímku Přes prsty, Návrat idiota, Dva lidi v ZOO, Rumburak, Výbuch bude v pět, Jak svět přichází o básníky, Jak je důležité míti Filipa a dalších desítkách filmů.

Excelovala i v seriálech, nejvíce si ji diváci pamatují ze seriálu Ulice, kde hrála po boku majitelky pekárny Jaroslavy Obermaierové a spolu „drbaly“ dění kolem. Hrála ale také v sériích Vraždy v kruhu či Redakce. Ze starších seriálů pak Křeček v noční košili, Létající Čestmír, Pan Tau a mnoho dalších.