Herec Marcel Nemec se léčil s rakovinou. Zdroj: IG

Zemřel herec Marcel Nemec. V 52 letech prohrál boj s rakovinou. Umřel doma u matky

Fanoušci, rodina i přátelé věřili v zázrak. Ten ale nepřišel. Oblíbený slovenský herec Marcel Nemec prohrál svůj boj s rakovinou. Dnes v pouhých 52 letech zemřel.

Marcel Nemec se dlouho léčil se zákeřnou rakovinou, kterou mu lékaři zjistili na podzim 2021. Nemec věděl, že trpí nevyléčitelnou formou nemoci a že se jeho čas blíží. Poslední dny života prožil doma se svojí maminkou.

Marcel Nemec se o své nemoci a léčbě dělil s veřejností, vše popisoval na sociálních sítích i do médií. Všichni doufali, že se stane zázrak. Tento příběh ale šťastný konec nemá, neoperovatelné nádory bujely v jeho těle a po Novém roce lékaři oznámili, že mu zbývají poslední tři měsíce života. Ani ty už neprožil celé…

Zemřel ve věku 52 let v rodné Kremnici, kam se přesunul za svojí maminkou po poslední hospitalizaci. Maminka se o něho do poslední chvíle starala.

Navzdory kruté diagnóze byl se svým osudem smířený. „Všechno na mou oslavu života, nebo tedy na poslední rozloučení, je připravené. Vím, že ten čas přišel, takže děkuji za všechno,“ prohlásil herec nedávno.

Před smrtí mu kolegové splnili důležité přání. A to postavit se ještě jednou na jeviště divadla. Uskutečnil se tak neopakovatelný večer, na který se s ním přišli rozloučit kolegové ale i fanoušci. Zavítala dokonce i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

„Moji milí, zdraví je nejvzácnější komodita na celém světě. Nic není vzácnější. Probudit se ráno bez bolesti, moci pracovat, vlastně dělat cokoli, to jsou moje aktuální přání. Děkuji za každou minutu, kdy se mohu zhluboka nadechnout a nezlomí mě bolest,“ napsal Marcel Nemec ještě před několika dny k fotografii z nemocnice.

Před smrtí ještě vyslovil dvě důležitá přání. „Chci, aby moje maminka měla klid a nikdo ji neobtěžoval, stejně tak ani bratra a neteř. Můj odchod je otázkou několika dní,“ napsal emotivně. A druhým jeho přáním bylo, aby se lidé smáli. „Takže prosím, usmívejte se a povinně rozdávejte lásku,“ dodal Nemec.

Přejít nahoru