V 5. dílu Peče celá země vypadla Sylvie. Zdroj: ČT

Z Peče celá země vypadla Sylvie, končila v slzách. Porotce Maršálek čelí kritice!

V 5. díle soutěže Peče celá země vypadla soutěžící Sylvie, které se nepovedla hlavně kreativní výzva. V soutěži končila v slzách!

Divácky oblíbená soutěž cukrářů a pekařů Peče celá země si dál drží obrovskou sledovanost přes milion diváků. Nouze o dojemné i napínavé okamžiky nebylo ani v 5. díle, který Česká televize vysílala tuto sobotu. Soutěžící se museli poprat s punčovými řezy, upéct Brněnský dort a nakonec připravit krabičky s překvapením ze sušenek.

Nejhůře se tentokrát dařilo soutěžící Sylvii, která soutěž velmi prožívala a snažila se zadané úkoly vždy splnit nejlépe, jak uměla. V sobotu se jí ale nedařilo. Nejvíce ji přitom mrzela poslední kreativní výzva, kdy měli soutěžící upéct a nazdobit krabičku s překvapením ze dvou druhů sušenek.

„Udělala jsem krabičku s překvapením pro naši maminku, ale bohužel se mi to nepovedlo,“ nesla porotě svůj výrobek se slzami v očích. Nakonec se rozplakala tak, že chvíli nemohla svůj výrobek ani prezentovat. Mrzelo jí hlavně, že zkazila zrovna výrobek, který měl být pro milovanou maminku.

Sylvie nesla výrobek porotě v slzách

„Zvolila jsem špatný postup, hrany mi nestihly zaschnout,“ vysvětlovala Sylvie. Porotce, slavný cukrář, Josef Maršálek přitom Sylvii dvakrát upozorňoval, že zvolila náročný postup, který nemusí stihnout. „Časový limit byl čtyři hodiny, je škoda, že jste tolik času nevyužila ve svůj prospěch,“ dodal Maršálek. Zároveň ale chválil, že koncept v podobě krabičky se zdobenými reliéfy a s uvnitř ukrytou cukrovou růží byly povedené.

Přesto nakonec právě Sylvu stály nepovedené výrobky místo v soutěži Peče celá země. „Velmi nás to mrzí, protože vždy měla jednotlivé výzvy připravené,“ dodal Maršálek. „Asi podvědomě už se mi nedařilo, jak bych si přála a prostě mi to nešlo,“ zhodnotila sama Sylvie.

Naopak pekařkou týdne se stala Zuzana. „Zatím tomu nemohu uvěřit, ale to pro mě zadostiučinění,“ řekla Zuzana, která přitom měla v minulých dílech účast v soutěži nahnutou, ne vždy se jí dařilo.

V příštím 6. díle se bude pořad Peče celá země věnovat Valentýnu, tedy svátku všech zamilovaných. Soutěžící budou připravovat láskyplná vyznání, sladká srdíčka a mini dortíky.

Maršálek čelí kritice, nadržuje soutěžícím v Peče celá země?

Horko ale není jen soutěžícím, už od 4. dílu, ve kterém vypadl nejmladší soutěžící Tonda, totiž čelí kritice porotce Josef Maršálek. Nevybíravý vzkaz mu v týdnu poslala jedna z divaček: „Maršálku, Maršálku, já Vás zbožňuji a obdivuji, ale zase jako loni máte v soutěži své favority, které očividně a nápadně preferujete. Proto vypadnou prostě ti, co se Vám pod kůži nedostali. Smutné!“ napsala divačka.

Maršálek, který je momentálně s partnerem na dovolené u moře, to však bere s klidem. „Dobrý den, jak se máte? Zase, jako loni, se pletete. Smutné,“ napsal ráznou odpověď Josef Maršálek.

Stejně jako zmíněnou divačku i další kritiky poslal raději pracovat. „Zdravím všechny a pokud nemáte co na práci, upalujte za nejbližším zemědělcem. Určitě se podělí o motyku a nebo tak něco,“ dodal Maršálek. Tak snad to uprostřed zimy případným zájemcům klapne…

Nebezpečný úkol v Peče celá země! Soutěžící museli louhovat pečivo, nedařilo se Zuzaně

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru