Screenshot 20231117 232412 Instagram

Z MasterChefa vypadl Adam, přiznal, že má velký problém s přejídáním

Z kuchařské show MasterChef Česko 2023 vypadl ve 13. díle Adam Rundus. Po dojemném loučení přiznal, že má problémy s přejídáním.

Velmi dramatický 13. díl MasterChef Česko přinesl podívanou plnou zvratů. Dvě náročné výzvy se staly osudné pro blonďatého Adama Runduse, bratra slavné šefkuchařky Kamu, který musel show opustit.

Adam ale sám přiznal, že prozatím v soutěži došel na vrchol svých schopností a své vyřazení z MasterChef Česko bral statečně. Porotci dovolili ostatním, aby sešli dolu z balkonu a Adamem se rozloučili. Pro všechny to bylo dojemné.

Adam teď navíc prozadil, že ještě nedávno nevypadal tak, jako vypadá nyní. Byl podstatně oplácanější. Fanouškům přiznal, že se záchvatově přejídal a neuměl se zastavit.

„Šel jsem z extrému do extrému. Jeden den jsem si objednal meníčko z fastfoodu a k tomu něco navíc a druhý den ráno jsem ležel v posteli a vyčítavě jsem se koukal na svoje břicho, nenáviděl jsem ho, sebe a celý svět,“ popsal Adam.

Pytlík chipsů musel sníst celý

S tím se asi setkal někdy každý, ale Adam říka, že se nemohl zastavit. Žal a stres z toho, že se necítí dobře, zas a znovu zajídal.

„Velkým problémem bylo i jídlo doma. Neuměl jsem nesníst pytlík brambůrků a schovat si ho na později. Bylo to jak nemoc a jak už teď vím, nemoc to i je. Civilizační. Když jsem chtěl naopak zhubnout, musel jsem nasadit hrozně přísný pravidla, abych k přejídání nesklouzl zpátky. Chyběl mi balanc,“ vzpomíná Adam.

„To, jak jsem vypadal, je jedna věc, to jak strašně jsem se ale cítil, je věc druhá a ta zásadní. Někdo má slušivej pupek, umí ho nosit a uvnitř je spokojenej. Já jsem nebyl a to, co jsem viděl v odraze zrcadla, tomu vůbec nepomáhalo. Byl to takovej začarovanej kruh,“ přiznává.

S tím, jak najít balanc, má Adam Rundus stále problém. „Jsou dny, kdy se přistihnu, že jsem u vaření snědl pomalu celej pytlík arašídů, který jsem na to vaření měl. Jak si pro zábavu do pusy sypu hrstičky smažený cibulky. Že jakmile to přestanu úplně kontrolovat, tak do sebe sypu jednu věc za druhou a hned po dojedení přemýšlím, co dalšího bych si dal,“ řekl zcela otevřeně soutěžící z MasterChefa.

Adam: Je tenká hranice mezi tím, co je ještě normální

Dodal, že je tenká hranice mezi tím, co je normální a občas to udělá každý a mezi tím, co už spadá zpátky k záchvatovému přejídání. „Obzvlášť když jsem ve stresu, tak chytám zpátky staré nastavení,“ uvedl Adam a vyzývá: „Pokud si procházíte něčím podobným, nestyďte se za to. Dneska už vím, že není za co.“

„Aktuálně jsem zas ve spojitosti s účastí v MasterChefovi a natáčením videí trošku nakynul a tak do toho zase šlápnu! Nechci se tím ale už nikdy stresovat a trápit,“ dodal Adam.

S fanoušky se podělil také o tipy, co mu proti přejídání pomáhá. Najdete je na jeho Instagramu.

Přejít nahoru