Zemřel Vlastimil Harapes. Foto: Nextfoto

Vlastimil Harapes zemřel v nemocnici na rakovinu plic, měl i další nádory

Další krutá zpráva přichází z uměleckého světa. Ve středu 15. května zemřel významný baletní tanečník a filmový herec Vlastimil Harapes. Zemřel na rakovinu plic a četné metastáze.

Po nečekaně brzkém odchodu herečky Simony Postlerové opustil tento svět náhle i baletní tanečník a herec Vlastimil Harapes. V 77 letech zákeřné nemocni. Lékaři mu zjistili rakovin plic, bohužel pan Harapes měl i další metastáze po těle.

„Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista Baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ sdělil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Vlastimil Harapes byl legendou tanečního světa – účinkoval zhruba v 50 různých představeních první scény, vystupoval na celé řadě světových baletních scén, od roku 1977 do roku 1983 byl stálým hostem v Německé porýnské opeře v Düsseldorfu a Duisburgu. Klíčovým okamžikem Harapesovy kariéry byl ale rok 1971, kdy se stal sólistou baletu zářil v Romeovi a Julii.

Vlastimil Harapes je více známý jako filmový herec

Ve svých 45 letech s baletem skončil a v letech 1990 až 2002 byl choreografem a šéfem baletu Národního divadla. V roce 2011 získal Cen Thálie.

Po konci s baletem se Harapes stále častěji objevoval ve filmu. Po debutu ve Starcích na chmelu v roce 1964 se objevil třeba v Markétě Lazarové, velkou popularitu u diváků mu přineslo melodrama Den pro mou lásku a u diváků tolik oblíbené komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Diváci znají i pohádku Panna a netvor nebo filmy Operace mé dcery a Bolero.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *