Štefan Margita se nechal přemluvit a rovnou z publika šel zpívat na pódium. Foto: Š. Margita

Video: Slzy dojetí! Vyprodaná Lucerna vzpomínala na Hanu Zagorovou

Byl to koncert, na kterém málokdo vydržel neukázal slzy! Štefan Margita uspořádal vzpomínkový večer Pocta Haně Zagorové pro svou zesnulou ženu.

Diváci ve vyprodané pražské Lucerně byly skoro pořád na nohou. Tleskali totiž plejádě slavných zpěvaček, které přišli vzdát poctu zesnulé zpěvačce Haně Zagorové. Koncert pro ní uspořádal manžel Štefan Margita s podporou producenta a moderátora Leoše Mareše.

Diváky snad nejvíce odzbrojila herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová, která v krásných zelených šatech vystřihla velmi těžkou píseň Adieu. Při procítěném zpěvu měla přitom sama co dělat, aby se nerozplakala. Na závěr poslala vzdušný polibek do hudebního nebe Hance Zagorové.

Překvapení na konci koncertu

„Měla jsem Hanku možnost potkat a myslím, že tady zpívali skoro všichni, které milovala,“ řekla po koncertu další z vystupujících zpěvaček Monika Absolonová.

V tu chvíli přišlo něco, co nikdo nečekal. „Jeden hlas tady ale nezazněl, a to člověka, kterého Hana Zagorová milovala nejvíce. Nechtěl vystoupit proto, že měl pocit, že je to Hanky večer,“ pronesla Monika Absolonová směrem k dojatému Štefanovi Margitovi, který seděl mezi diváky. Vyzvala jej, aby jen tak bez přípravy přišel zazpívat.

„Myslím Štefane, že jsi nedílnou součástí Hančina života a že bys prostě zazpívat měl,“ vyzvala dál Absolonová slavného operního pěvce. Ten po krátké chvíli kývl a prodral se davem na pódium za obrovského potlesku fanoušků.

Dojatý Margita musel nečekanou výzvu chvíli rozdýchávat. „Po tomto všem, teda nevím,“ snažil se zadržet marně slzy Štefan Margita. Nakonec vystřihl nádhernou píseň „Neodcházej, má lásko, noc je věčná“, kterou o Haně Zagorové složil Michal Kindl.

Oblíbená česká zpěvačka Hana Zagorová zemřela loni 26. srpna po dlouhé nemoci. Během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík, kterých získala hned devět.