Neznámý muž vysypal na Jana Bendiga pytal mouky. Repro: TV Nova

„Ubožárna!“ komentují Maršálek, Lucie Bílá a další hvězdy útok na Bendiga

České celebrity se dnes ve velkém vyjadřují ke včerejšímu útoku na zpěváka Jana Bendiga na předávání Českých slavíků, kdy na něho někdo vysypal mouku.

Mohl to být rasistický útok? Policie se již zabývá pátečním útokem na zpěváka Jana Bendiga. Neznámý muž k němu při příchodu na předávání cen Český slavík 2023 na červeném koberci přiskočil zezadu, vytáhl z tašky pytel mouky a vysypal ji zpěvákovi na hlavu.

Útok rozdělil diváky na dva tábory, podle jedněch jde o sprostý rasistický útok, protože Bendig je Rom a neznámý útočník na něho vysypal bílou mouku. Podle druhých šlo o nahranou scénu, aby se Bendig dostal na titulní strany bulváru.

Bendig měl originální outfit od návrhářky

Sám Bendig tvrdí, že šlo o nečekaný útok. Na tenhle večer jsem se těšil, že vynesu na červený koberec originální outfit a vy ho budete milovat, nebo hejtovat. S návrhářkou Debbie Brown jsme jej připravovali půl roku. A taky, že si večer užiju po celoroční koncertní a hudební makačce. S návrhářkou. Ale stalo se to, co se stalo…“ řekl k tomu Bendig.

„Pořád nenalézám ta správná slova, co k tomu říci. Mrzí mě to. To, že celý život musím lidi přesvědčovat, ať mě nehází do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty. Nebudu lhát, ale včera mě to po tom incidentu fakt zlomilo a nevěděl jsem co si mám myslet a co dělám špatně,“ dodal Bendig.

Policie dnes po útočníkovi rozjela pátrání, snaží se zjistit jeho totožnost. Doufejme, že vyšetřování ukáže, jak to všechno bylo a proč k nepochopitelnému útoku došlo. Na stranu mladého zpěváka se ihned přidaly české celebrity.

Monika Bagárová, Lucie Bílá a další: Jsme s tebou!

Po celý den dostává Bendig podporu od svých kolegyň a kolegů ze showbyznysu. „Haňulko, jsme všichni s tebou. Ustál si to jak nejlíp si mohl, důležitý je ze se ti nic nestalo,“ napsala Bendigovi Monika Bagárová.

Objímám tě Jeníčku… Nenech si pokazit radost ničím a nikým,“ vzkázala zase stříbrná slavice Lucie Bílá. Přidal se i její partner Radek Filipi: Jsi opravdu borec kamaráde… Buď stále svůj.“

Herečka Mahulena Bočanová Bendigovi napsala, že je frajer. „Tak mladej, tak moudrej, tak veliký srdce! Přejeme Ti celá naše rodina jen to nej! Mahu,“ uvedla Bočanová.

Herečka Sandra Nováková přiznala, že má z celé situace slzy na krajíčku a pro Bendiga má jasný vzkaz: „Jsi hrdina!“

Cukrář Josef Maršálek, který boduje v taneční show StarDance, okomentoval útok jediným, avšak výstižným slovem: „Ubožárna!“

Přidal se i Matěj Ruppert: Milý Jene! Dovol abych ti vyjádřil mou plnou podporu! Stydím se za to, že mezi námi žijí lidé, jako je ten rasistický útočník! Věřím, že většina taková není! Nemohu uvěřit, že ještě dnes je někdo rasista a hodnotí jiné lidi podle barvy pleti případně podle etnika, ze kterého pochází! Je mi to moc líto! Chci abys věděl že u mě máš vždy dveře otevřené narozdíl od rasistů a nácků!“ prohlásil Ruppert.

„Vnitřní síla je mnohem silnější než ta viditelná, Honzi. Určitě tě to na duši bolí a bolet ještě bude,“ napsal zase moderátor Jan Musil. „Přesto si ale svým postem ukázal, že velké gesto není někoho ponížit nebo zlomit, velké gesto jsi udělal svojí rozvahou a nadhledem,“ dodal Musil.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru