Místo vysílání jsou na programu TV Barrandov jen pruhy.

TV Barrandov přestala vysílat, kvůli dluhům ji odstřihli od elektřiny

Mediální magnát Jaromír Soukup má velký problém. Dluhy jeho TV Barrandov došly tak daleko, že televizi v noci odstřihli od elektřiny a přestala vysílat.

Televize Barrandov přestala vysílat. Například místo pořadu Nebezpečné vztahy, které měly podle programu začínat od 8.35 hodin, svítily na obrazovce jen barevné pruhy.

Tyhle barevné pruhy na obrazovkách pamatují jen starší ročníky. Objevovaly se ve vysílání před mnoha lety, když měla televize pauzu, protože vysílala jen několik hodin denně. Dnes už jsou vzácné, protože televize obvykle vysílají nepřetržitě 24 hodin denně a jsou chráněné záložními zdroji proti různým výpadkům.

TV Barrandov přestala vysílat v noci z pátku na sobotu, podle dostupných informací byla odstřižena od dodávek elektřiny. Pravděpodobně jsou důvodem dluhy za služby dodavatele energií.

Vysílání bylo obnoveno až po dlouhých hodinách v sobotu kolem 10. hodiny dopoledne.

Sledovanost TV Barrandov původně rostla

Původně přitom měla televize Barrandov dobře nakročeno. Vysílat začala v roce 2009 a rozvířila tak stojaté vody tuzemského televizního trhu. Přišla se zajímavými pořady, zahraničními filmy a seriály s vlastním dabingem a také s originálními pořady.

Její sledovanost postupně rostla. V roce 2016 se stal majitelem Jaromír Soukup s jeho mediální společností Médea a ředitelem bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

A podíl na sledovanosti dokonce překonal nečekaných a závratných 9 procent. To je proti takovým stabilním stanicím jako Nova, Prima či Česká televize a zároveň proti pestré nabídce kabelovek opravdu velký úspěch.

Televize Jaromíra Soukupa

Jenže pak se Jaromír Soukup rozhádal skoro s každým, postupně rozdával výpovědi, přestal platit závazky. Vyhozen byl i Vladimír Železný a všechny hvězdné tváře pořadů. Prakticky skončilo klasické zpravodajství, redaktoři dostali padáka.

Navíc velmi neobvykle začal moderovat většinu pořadů – od diskuzí, přes programy o celebritách až po zprávy – sám Jaromír Soukup.

Z Barrandova se stala televize Jaromíra Soukupa a na to ani podprůměrný divák nemá náladu – sledovat jednoho člověka nekonečné hodiny, i kdyby byl sebelepší moderátor. Podíl na sledovanosti se tak začal razantně propadat a dluhy prohlubovat.

TV Barrandov v exekuci

Nedávno dokonce TV Barrandov skončila v exekuci a měla zablokované účty. Záchranou má být společnost Servis-24 Jana Čermáka, která loni odkoupila polovinu televize a začala řešit problémy a splácet dluhy.

Koneckonců Čermák se na zadlužené firmy specializuje. V pondělí také firma uspěla u soudu, který umožnil využití tzv. individuálního moratoria k zachování dalšího provozu.

Jenže elektřinu se asi včas zaplatit nepodařilo… A tak diváci od sobotního rána viděli na obrazovkách jen barevné pruhy. Bezesporu se problém podaří vyřešit, otázkou je kdy a kolik to televizi bude stát kvůli neodvysílaným objednaným reklamám.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru