Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová. Foto: Divadlo Kalich

Tomešová: Drama před premiérou Srdcového krále, manžel ji nepustil domů!

Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová riskovala zdraví před středeční obnovenou premiérou muzikálu Srdcový král, který se vrací do divadla Kalich.

Perfektně připravené hlasivky jsou základ pro zpěvačku v hlavní roli muzikálu. Nachlazení a skřehotání si zpěvačka zkrátka nemůže před platícími diváky dovolit. Právě dnes přitom zpívala hlavní roli na obnovené premiéře muzikálu Srdcový král v pražském Divadle Kalich.

Herečka Michaela Tomešová proto velmi zariskovala, když tento týden během dost chladné noci musela přespat venku! Manžel jí totiž nepustil do domu. Zažila něco, co nikdo opravdu nechce. Na několik hodin se stala bezdomovkyní! A tak musela přespat venku v chladnu, navíc brzy ráno vstávala, takže se příliš nevyspala. Nedostatek spánku a nepohodlí přitom zadělávají na nemoci.

Vstávačka v pět ráno do zoo po noci strávené pod psí dekou venku v pergole, protože jsem někomu ráno dala svoje klíče a ten někdo už spinkal,“ popsala Michaela Tomešová fanouškům a tím „někdo“ samozřejmě myslela manžela a tátu jejich dvou dětí muzikálového herce a zpěváka Romana Tomeše.

Spinkal jako šípková Růženka, když jsem přijela domů, tak jsem se nemohla dozvonit ani dobouchat,“ popsala nepříjemné okamžiky Tomešová. Přiznala, že si v mobilu na internetu hledala návody, jak se vloupat do vlastního domu otevřenou ventilačkou, ale úspěšná nebyla.

A jak to dopadlo? „V půl čtvrté ráno se milostpán probral a pustil mě velkoryse domů, ale už jsem pak neusnula,“ stěžuje si zpěvačka.

Náročný pro ní byl i den před obnovenou premiérou muzikálu Srdcový král v divadle Kalich. „Generálka za námi a dost se těším, že se konečně vyspím doma ve své posteli,“ uvedla včera Tomešová.

Ve čtvrtek v den premiéry pak už jen nabírala sílu, relaxovala se psem a inhalovala Vincentku. „Inhalace je na zvlhčení hlasivek, vypadá to děsivě, ale je to spíše preventivní záležitost, je to jeden z mých důležitých rituálů v den premiéry,“ řekla Tomešová.

Nakonec i přes všechny peripetie premiéru zvládala skvěle. Muzikál Srdcový král je plný hitů Elvise Presleyho. Původně se stal nejlepší inscenací ve výroční anketě serveru i-divadlo za rok 2017. Bude zajímavé, jak se bude líbit divákům v této obnovené verzi.