Vendula Pizingerová vyvedla na slavíky syna Jakuba Svobodu. Foto: Pavel Gwužď / NextFoto

Tak dnes vypadá syn skladatele Karla Svobody. Z Jakuba vyrostl fešák

Jakoby mu z oka vypadl. Ze syna českého hudebního skladatele Karla Svobody, který se před lety zastřelil, vyrostl opravdový fešák. Maminka Vendula jej vyvedla na slavíky.

Byla to tragická událost, která zasáhla celou republiku. 28. ledna 2007 spáchal sebevraždu legendární hudební skladatel Karel Svoboda. Autor písní například ke slavnému muzikálu Drákula a mnoha dalším se zastřelil ve svém domě v Jevanech.

Skladatel si vzal život v 68 letech, měl přitom o 21 let mladší manželku Vendulu (dnes Vendula Pizingerová, ředitelka nadace Kapka naděje) a společného syna Jakuba. Tomu v době sebevraždy tatínka byly pouhé dva roky.

Pro slavný pár byl Jakub vymodlené dítě, před tím jim totiž zemřela dcera. Bohužel si Karel Svoboda syna neužil, dohnaly jej psychické potíže a dobrovolně z tohoto světa odešel.

Letos bylo Jakubovi Svobodovi 18 let a vyrostl z něho velký fešák, který Karla Svobodu rozhodně nezapře. Maminka Vendula jej v pátek vyvedla na předávání hudebních cen Český slavík 2023. A byla na sny náležitě hrdá. Ve slušivém obleku s motýlkem mu to neskutečně slušelo. Tatínkovi podobu mladý Jakub rozhodně nezapře.

Jakub Svoboda chce být veterinářem

„Cestu osudu nemá Kuba jednoduchou. Moc bych si přála, aby byl v životě šťastný a nebál se ho prožít,“ říká o synovi Vendula Svobodová.

Prozradila také, že po tatínkovi sdělil hudební talent. „Jako malý zkoušel hrát na klavír, ale později už nechtěl. Přitom nepotřebuje noty, protože to slyší! Jen kdyby uměl a chtěl hrát, bylo by to moc hezké,“ prozradila Svobodová.

Jakub Svoboda se ale rozhodl jinak. Studuje totiž na veterináře a chce tak pomáhat zvířatům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru