Moderátorka Světlana Witowská. Foto: X

Světlana Witowská odmítla, že se stane mluvčí prezidenta Pavla

Někdejší moderátorka České televize Světlana Witowská utnula spekulace o tom, že nahradí Markétu Řehákovou v pozici mluvčí prezidenta Petra Pavla.

Světlana Witowská je partnerkou jednoho z nejvlivnějších lidí v týmu prezidenta Petra Pavla – poradce Petra Koláře. Bývalý diplomat a byznysmen Petr Kolář má podle mediálních spekulací značný vliv na chod prezidentské kanceláře a tak se na sociálních sítích začalo mocně spekulovat, že jeho partnerka, známá a úspěšná televizní moderátorka Witowská nahradí Markétu Řehákovou v pozici tiskové mluvčí.

Z funkce odešla Řeháková nečekaně ke konci září, přičemž ještě před tím musela skončit v pozici ředitelky komunikace. Hrad to vysvětloval tím, že na jednu osobu je to až moc práce. Mezi tím se však objevily mediální spekulace, že je to výsledek mocenského hašteření v týmu prezidentské kanceláře.

„Bylo mým hlavním cílem přispívat k pozitivnímu veřejnému mínění o jeho rozhodování a prezentaci. Důvodem mého odchodu z pozice tiskové mluvčí je snaha předejít spekulacím o uspořádání vztahů uvnitř prezidentské kanceláře,“ napsala k tomu sama Řeháková.

Pokračování diskusí, které v uplynulých týdnech pronikaly do veřejného prostoru, by mohlo narušovat fungování prezidentského týmu a oslabovat celkový pozitivní dojem na veřejnosti, což by bylo v rozporu s mou dlouhodobou misí,“ dodala Řeháková.

Spekulace o tom, že Řehákovou nahradí Světlana Witowská, dnes sama rázně utnula. „Hlášení pro šiřitele drbů a příznivce konspirací. Prohlašuji tímto na svou čest, že mluvčí prezidenta Petra Pavla nechci být a nikdy jsem být nechtěla,“ uvedla Witowská.

„Mám práci v Aktualne.cz, kde moderuju pořad Spotlight. Jsem tam moc ráda a budu i dál, pokud o mě budou stát. Konec hlášení,“ dodala moderátorka Witowská.

A jak na spekulace reagoval sám Petr Kolář z pražského hradu? Celkem výmluvně: „Tak určitě…

Přejít nahoru