Iva Janžurová v inscenaci Audience u královny. Foto: ND/Martin Špedla

Strach o Ivu Janžurovou! Udeřila nemoc, divadla ruší představení

Herečka Iva Janžurová má opět zdravotní problémy. Národní divadlo muselo v neděli zrušit oblíbené představení Audience u královny.

Dvaaosmdesátiletá herečka Iva Janžurová je opět v péči lékařů. Po říjnovém zápalu plic, s nímž byla hospitalizována v nemocnici, jí také začátkem letošního roku trápí další zdravotní problémy. Národní divadlo v Praze kvůli tomu muselo v neděli zrušit tolik oblíbené představení Audience u královny, v němž Iva Janžurová ztvárňuje britskou královnu Alžbětu II.

Jeden den v týdnu přijímala britská královna své premiéry ke konzultacím. A právě ty jsou námětem hry, která je svým způsobem pohádkou o monarchii v moderním světě. Divadlem o každodenní politice a politicích.

Je přitom ohromující, že 82letá herecká legenda má ve svém věku ještě takovou kondici, že zvládá tak těžkou roli, v níž je prakticky celou dobu na jevišti a v hlavní roli táhne celé představení do výšin. A diváci ji za to milují.

Iva Janžurová téměř 3 hodiny na pódiu

„Tři hodiny Iva Janžurová téměř nesleze z jeviště. A královnu odehraje naprosto skvěle. V 82 letech bravurně utáhne celé představení i převtělování se do panovnice napříč dekádami. Prostě legenda,“ napsal ve svém hodnocení jeden z diváků 20. listopadu na serveru iDivadlo.

Je proto zřejmé, že Iva Janžurová musí být na každé představení ve skvělé kondici a při nemoci představení raději zruší. To se stalo i tuto neděli.

Divadlo vrátí vstupenky

„Přijměte, prosím, naši omluvu za zrušení představení dnešního (14. ledna 2024) představení Audience u královny z důvodu náhlého onemocnění v uměleckém souboru Činohry ND. Vstupné Vám vrátíme zpět v plné výši a rádi Vám případně pomůžeme s výběrem jiného termínu nebo titulu. Vstupenky je nutné vrátit do 14 dnů od původního termínu představení,“ informuje Národní divadlo.

Janžurová podstoupila operaci srdce

Také další divadla ovšem ruší představení, kde měla Iva Janžurová tento týden vystupovat. Nezbývá než doufat, že česká herecká legenda, která se proslavila v tolika filmových i divadelních rolích bude brzy opět fit.

Není to přitom tak dlouho, co musela být s nemocí Iva Janžurová hospitalizována. V říjnu se v nemocnici léčila se zápalem plic. Lékaři jsou přitom v případě paní Janžurové vždy obezřetní, v roce 2016 totiž podstoupila kardiochirurgický zákrok, kdy jí lékaři provedli náhradu aortální chlopně.

1 názor na “Strach o Ivu Janžurovou! Udeřila nemoc, divadla ruší představení”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru