Ondřej Mánek v pořadu Prostřeno! Zdroj: Prima

Šílené Prostřeno! vyhrál biatlonista Ondřej Mánek. Co udělá s penězi?

Takové Prostřeno!, jaké mohli sledovat diváci Primy minulý týden, tady snad ještě nebylo. Mladí a tak trochu „střelení“ influenceři ukázali, jak neumí vařit.

Snad kilometr dlouhé nehty Simony, vytetované nebo obarvené obočí a prapodivný účes blonďatého Tadeáše, který v televizním pořadu pourážel snad každého a pohádal se i s vlastní matkou. Diváci tradičního pořadu Prostřeno! Na TV Prima byli minulý týden poněkud v šoku, kdo že to tentokrát vaří.

A z jejich „kuchařských“ výkonů šla spíše hrůza, než inspirace. Jediný, kdo se v tom zmaru alespoň trochu pozitivně předvedl a navařil celkem dobré jídlo, byl sympatický biatlonista Ondřej Mánek. Ten patří mezi nejvíce viditelné biatlonisty i díky svému úspěšnému Instagramu.

Mánek se inspiroval v Izraeli

Na rozdíl od ostatních se však Mánek chová slušně, nikoho neuráží a neironizuje. I proto mu jeho večer v Prostřenu připadal poněkud ospalí. Přesto si ale od ostatních účastníků vyvařil nejvíce bodů.

„Původně jsem chtěl vařit Itálii, ale po konzultaci s kamarádkou, která je vášnivou kuchařkou jsme se rozhodli, že se maličko inspiruji izraelskou kuchyní,“ prozradil Ondra Mánek.

Jako předkrm připravil salát s bylinkami, polévku z pečeného květáku, jako hlavní chod servíroval hummus s piniovými semínky a kuřecí šavarmou a jako dezert datle plněné oříškovým máslem a posypané pistáciemi.

Celkem dobře se však předvedla i influencerka Kimly se svým asijským jídlem, která v pondělí hosty učila jíst dřevěnými hůlkami. Počtem bodů ale na Mánka nestačila. Jeho pozicí neotřásl ani Tadeáš, který nezvládl ani dezert, a to ani pod dohledem maminky. Došlo na rodinnou hádku a hosté mohli jen zírat.

Tadeáš urazil dceru Kateřiny Neumannové

Po zbytek týdne v Prostřeno! Ondřej Mánek nečekaně chyběl kvůli nutnému odjezdu na soustředění do Rakouska. Místo něho dorazila jeho kamarádka a dcera slavné běžkařské olympioničky Kateřiny Neumannové Lucie. Tu zvládl hned po prvním setkání pourážet svérázný Tadeáš, když o ní řekl, že je přehnaně a falešně hodná.

Korunu všemu nasadilo páteční vaření skutečně svérázné hostitelky Simony, která dohromady neuvařila skoro vůbec nic. Celé prostřeno tak nakonec vyhrál právě Ondřej Mánek a s tím i 50 tisíc korun.

„Byla to výzva kývnout na účast, protože ani jeden z nás nikdy žádnou podobnou zkušenost neměl a částečně jsme museli i vystoupit z komfortní zóny,“ zhodnotil účast v pořadu Prostřeno! Ondřej Mánek.

Ondra Mánek si peníze nenechal

A rozhodl se, že si příjemnou výhru, za kterou už by byla i lepší dovolená u moře, nenechá. „Ne každý má takové rodinné zázemí jako máme my. Rozhodli jsme se proto, že výhru věnujeme sportovci, který to myslí se sportem opravdu vážně,“ řekl Mánek.

S pomocí nadace Jihočeské naděje se mu povedlo vybrat někoho, komu by peníze mohly alespoň na nějakou dobu usnadnit sportovní růst. „Vybrali jsme Vojtu Pitnera mladého talentovaného volejbalistu z Českých Budějovic,“ uvedl Mánek.

Vojtovi jel peníze předat osobně i s Lucií Neumannovou na jeden z jeho zápasů a potkali se i s jeho rodinou. „Díky tomu bude moci Vojta jet třeba i na nějaké zahraniční soustředění, nebo si pořídí lepší výbavu,“ dodal Mánek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru