Richard Krajčo a pes Gump v show Jana Krause. Foto: Prima

Richard Krajčo: Ze StarDance jsem měl brutální depresi

Muzikant Richard Krajčo se už brzy představí v taneční soutěži StarDance. „Ze začátku jsem měl brutální depresi,“ prozradil v Show Jana Krause.

Muzikant Richard Krajčo se nezastaví. Už brzy se představí v taneční show StarDance a dokončuje také pokračování filmu o psovi Gumpovi s názvem Gump – jsme dvojka. Právě se psím parťákem Gumpem Krajčo dorazil do Show Jana Krause na TV Prima. „On vždycky vypadá prvních dvacet minut dobře,“ říká se smíchem o svém čtyřnohém příteli, kterého předchází pověst mírně neurotického psa, nyní se však spořádaně posadí na pohovku vedle něj.

„Je to prostě profesionální herec. Má ten výkon první půlhodinku a pak už ho to s**e,“ dodává s tím, že byl asi jediný, koho během natáčení nepokousal. To jeho herecký kolega Štěpán Kozub prý takové štěstí neměl. „My jsme se spolu sžili a musím říct, že nám dvěma to spolu docela šlo.“

Nový film Gump – jsme dvojka přijde do kin na jaře

Na natáčení spolu strávili zhruba měsíc a Richard film charakterizuje jako „takové improvizované pásmo“. „Je to něco jako hoňme kamerou Gumpa, něco snad zachytíme a ty tam do toho něco říkej,“ popisuje s ironickou nadsázkou průběh natáčení pokračování divácky velice úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít. Film je těsně před dokončením a do kin by měl jít na jaře příštího roku.

Richard Krajčo se ale nyní hlavně připravuje na svoji účast v taneční soutěži. „Prvních čtrnáct dnů jsem byl nadšený, že jsem to vzal, že to bude prima, pak jsem měl asi měsíc brutální depresi, že jsem to vzal, protože jsem zjistil, že moje hlava nějak nespolupracuje s tělem, Že to, co mi říká ta taneční partnerka, hlava chápe, ale tělo to nechce dělat,“ svěřuje se se svými pocity.

Krajčo: Už je mi jedno, jak budu vypadat

„Ale teď máme čtrnáct dní do začátku a už je to dobré. Už je mi to jedno, jak to bude vypadat,“ podotýká spokojeně a prozrazuje, že jeho favoritem je tango. „Tam to můžete spíš zahrát než zatančit.“ Tanec jako umělecká disciplína mu vůbec připadá krásný a velice se mu líbí.

Má to kouzlo. Když se díváte na ty tanečníky, tak je to božský pohled. Když to tedy umí. Vy si sice připadáte pořád jako kopyto, ale oni to umí nádherně.“ Protože byl do soutěže pozvaný již před dvěma lety, měl dost času přizpůsobit tomu i svůj pracovní program. Nicméně se těší, až se zase bude moct vrátit k hraní s kapelou i k divadlu.

V dalším dílu Show Jana Krause se kromě zpěváka Richarda Krajča a psa Gumpa představí také spisovatelka Hana Lasicová, urolog Jan Dvořáček a jeho pacientka Lucie Macurová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. října ve 21.35 na Primě.