David Koller opouští skupinu Lucie. Foto: IG

Rána pro fanoušky kapely Lucie! Zpěvák David Koller skupinu opouští!

Takový dárek ke 40. narozeninám skupiny Lucie její členové nečekali. Zpěvák David Koller oznámil, že kapelu Lucie opouští. Hrozí její zánik?

Kdo by neznal legendární hity jako Lucie, Medvídek, Panic, Chci zas v Tobě spát, Oheň, Amerika, Šrouby do hlavy a mnoho dalších. Všechny tito hity mají společného jmenovatele – skupinu Lucie a jejího frontmana Davida Kollera.

Jeho nezaměnitelný hlas dal těmto písničkám neopakovatelnou podobu. Do budoucna už ale mnohé z nich fanoušci od Davida Kollera neuslyší. Dnes totiž oznámil, že tolik oblíbenou kapelu Lucie opouští. Skupina Lucie tak v roce výročí 40 let od jejího založení dostává opravdu smutný dárek.

David Koller: Lucie byla fajn, ale odcházím

„Po dlouhých úvahách jsem se rozhodl, že odcházím z Lucie. Hraní s Lucií bylo fajn, ale teď se chci věnovat především svojí kapele a rodině,“ řekl Koller.

O letní festivaly a koncerty, na které už jsou prodané vstupenky ale fanoušci nepřijdou. V létě budou mít jedinečnou šanci užít si poslední společné koncerty.

„Rozcházíme se v dobrém a dohodli jsme se, že společně odehrajeme všechny nasmlouvané koncerty do konce letních prázdnin,“ informovala také kapela Lucie. Její členové ale ubezpečují, že uskupení nekončí. „Lucie jede dál, připravuje nové album a oslavy čtyřicátých narozenin,“ dodala skupina Lucie.

Skupina Lucie vznikala v roce 1985

Zakladateli skupiny Lucie původně byli kytarista Robert Kodym a baskytarista Petr Chovanec (P.B.CH.), kteří spolu účinkovali v kapele Prášek. Pak přišel nápad založit vlastní kapelu. V roce 1985 a duo Kodym a Chovanec doplnil bubeník Tomáš Waschinger. Začaly vznikat nové skladby, jednou z nich je i hit Lucie.

Dále do kapely přišel Petr Franc, hrající na klávesy, a posledním členem se stal zpěvák Michal Penk. Členové skupiny ale dostali lepší nabídky, takže kapelu postupně opustili Kodym, P.B.CH. a Michal Penk.

Za necelý rok do Lucie přišel Davida Koller a kapelu oživil. Klávesistu Petra France vystřídal Michal Dvořák. Skupina se potom skládala z kytaristy Kodyma, baskytaristy P.B.CH., klávesisty Michala Dvořáka a zpívajícího bubeníka Davida Kollera. V lednu roku 1987 odehrála skupina svůj první koncert v pražském vysokoškolském klubu na koleji Blanice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru