Psychiatr Jan Cimický. Foto: Wikimedia commons

Psychiatr Jan Cimický obviněný ze znásilnění se předávkoval léky, skončil na ARO

Známý český psychiatr Jan Cimický skončil dva týdny před prvním stáním u soudu na ARO ve Střešovické nemocnici. Chtěl spáchat sebevraždu?

Psychiatr Jan Cimický čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a desítek vydírání, ze kterých jej obvinilo několik bývalých pacientek. Policie obvinění vyhodnotila jako závažná a Cimický byl obžalován. Právě za dva týdny mělo slavného českého psychiatra čekat první soudní stání.

To se však zřejmě neuskuteční, respektive bude odloženo, protože Cimický skončil ve vážné stavu v nemocnici. Leží na ARO v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Deník Blesk tvrdí, že se zřejmě mohl předávkovat léky. Není však podle Blesku jasné, zda to byl záměr, nebo nehoda.

Cimický čelí více než rok vážnému obvinění ze sexuálního obtěžování pacientek. Případ otevřela zpěvačka Jana Fabiánová, která otevřeně Cimického obvinila z napadení. Následně se přidaly i další ženy, mezi nimi například moderátorka České televize a herečka Martina Vrbová Hynková. Jde o případy staré i 20 let.

Cimický nařčení opakovaně odmítal a uvedl, že se bude „lživým“ obviněním bránit před soudem.

O autorovi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru