Zlatou slavicí se stala Ewa Farna.

Překvapení na slavících: Farna sesadila Bílou, zlato obhájil Ztracený

Nečekané výsledky ankety Český slavík. Eva Burešová letos zůstala bez ceny, na bronzové příčce ji vystřídala Monika Absolonová. Zlato má místo Lucie Bílé Ewa Farna.

Zlatou slavicí se letos stala Ewa Farna, která má za sebou životní sezónu. Kromě desítek koncertů si ke svým 30. narozeninám nadělila vyprodanou O2 Arénu.

Nakonec se stala i absolutní slavicí roku 2023.

„Moc všem děkuji, omlouvám se, že se tady vždy tak dojmu k slzám, ale mě to opravdu dojímá. Je skvělé, že fanoušci skutečně vzali telefony a na své náklady mi poslali hlasy. Mám za sebou nádhernou sezónu a vyprodanou O2 Arénu. A zkuste si vyprodat O2 Arénu bez Leoše Mareše, díky, že podporujete českou kulturu,“ prohlásila zlatá slavice Ewa Farna.

Z trůnu tak se sesadila loňskou vítězku populární ankety Lucii Bílou. Ta se sice tvářila, že jí stříbrný slavík stačí, ale její lesklé a slzavé oči naznačovaly něco jiného. „Mám za sebou desítky koncertů a ještě 31 vánočních koncertů nás čeká. Prosím vás jsem šťastná a myslím, že si to zasloužím. Nenechte se nikým rozdělit,“ prohlásila Lucie Bílá.

Absolonová: Stal se zázrak

Bronzovou slavicí se stala Monika Absolonová, cenu získala vůbec poprvé, dosud totiž vyhrávala jen kategorii skokan roku. Z bronzové příčky sesadila loňskou Evu Burešovou.

„Když jsem odcházela z domu, tak mi osmiletý syn Tadeáš řekl, že dostanu cenu, říkala jsem mu, že ne, že já ceny nedostávám, že se jdu jen dívat,“ smála se Absolonová. „A Tadeáš mi řekl, že zázraky se dějí. A skutečně, zázrak se stal,“ dodala nadšená Monika Absolonová.

Objevem roku fanoušci a diváci zvolili zpěvačku Terezu Balonovou.

Skupinou roku je Kabát

Skupinou roku 2023 se na Českém slavíku stala kapela Kabát, druhá v pořadí je Mirai a bronz si odnesl Kryštof.

Těší nás, že my taková rockoví dinasouři porážíme mladé kapely s vyprodanými halami. Letos jsme jeli celé léto a příští rok na podzim máme v plánu velké turné, oslavíme 35 let kapely,“ řekl frontman Kabátů Josef Vojtek.

Kapela Mirai se o druhém místě dozvěděla živě přímo na vyprodaném koncertu pardubické sportovní hale.

Raperem roku je Calin

V kategorii hip hop a rap získal bronzovou příčku Marpo, na stříbrné příčce se umístilo duo Atmo music. Zlatého slavíka si odnesl Calin. O svém vítězství se dozvěděl živě na křtu alba v Brně. „Děkuji fanouškům za hlasy, které mi poslali i když jsem o to nikoho nežádal,“ reagoval Calin.

Na Českém slavíku byla vyhlášena také cena posluchačů Rádia Impuls, kterou si odnesla kapela O5 a Radeček. „Neskutečně si toho vážíme, jsme spolu jako kapela už 30 let a mnozí nám dříve říkali, že to nikam nedotáhneme,“ řekl frontman Tomáš Polák.

Zpěvákem roku je Marek Ztracený

V kategorii zpěvák roku získal bronzového slavíka Richard Krajčo z kapely Kryštof. „Když jsem se dnes oblíkal, tak jsem říkal ženě, že nevím, co mám říkat. Živé přenosy mě stresují, v poslední době z toho mám panické ataky,“ řekl Krajčo.

„Když jsem byl mladý, tak jsem proti slavíkům rebeloval, ale zjistil jsem, že to byla nerozvážnost, protože vyjít sem a poděkovat fanouškům za hlasy a za to, že chodí na naše koncerty, je důležité,“ řekl Krajčo. „Hudba dokáže zázraky, hudba nás spojuje,“ dodal bronzový slavík.

Stříbrného slavíka fanoušci přisoudili Vojtěchu Dykovi. „Loni jsem získal druhé místo a skoro jsem nepracoval. Letos jsem pracovat začal, měl jsem mnoho koncertů, chystám tři lucerny a dokonce O2 Arénu a přesto mám zase druhé místo. Co si z toho mám vzít? Že je to jedno? Ale zase mě jen tak někdo z druhého místa nesesadí,“ řekl Dyk. „Děkuji moc mé ženě, která mě velmi podporuje, až na pár dnů v měsíci,“ dodal s humorem Dyk.

Žádné překvapení se neodehrálo ani na první příčce. Jako loni získal zlatého slavíka Marek Ztracený. „Nikdy to nebudu brát jako samozřejmost. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na pořádání koncertů v Edenu. Jsem šťastný chlap, mám skvělou rodinu, přátele, kapelu i fanoušky. Moc za to díky, budu si vás hýčkat,“ řekl Ztracený.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru