Záběry z pořadu TELE TELE. Zdroj: Nova

Pamatujete pořad TELE TELE? Dnes by nás za to zavřeli, vzpomínají Genzer a Žilková

„Báli jsme se, že nám politici dají do huby,“ vzpomínají Veronika Žilková a Richard Genzer na populární televizní pořad TELE TELE.

Pořad TELE TELE, který si dělal legraci z politiků a hlavně z pořadů televize Nova, se vysílal dlouhých sedm let a natočeno bylo 300 dílů. Ve své době patřil k nejsledovanějším pořadům na obrazovkách Novy. S nápadem na jeho vznik přišel Michal Suchánek a přidala se trojice Veronika Žilková, Richard Genzer a Josef Carda.

TELE TELE se natáčelo 7 let

Poprvé se pořad objevil na obrazovkách 16. února 2000 a končil v roce 2007. „Bylo těžké takový pořad prosadit. Říkali mi, že už takto ničíme kulturu v Česku a že na nás půjde spousta žalob. Nakonec jsem to jako ředitel prosadil,“ vzpomíná tehdejší generální ředitel televize Nova Vladimír Železný.

Návrh pořadu překvapil i Richarda Genzera. „Překvapilo mě, že pan Železný přišel s pořadem který hází vidle do vlastní televize, dělá si legraci z vlastních pořadů,“ vzpomíná Genzer.

Sledovanost byla na začátku nulová

Veronika Žilková připomněla, že na začátku mělo TELE TELE téměř nulovou sledovanost. „Renomovaní kritici o nás psali, že jsme dno televizní zábavy, že je to ubohý humor,“ říká Žilková. Nakonec se ale pořad stal jedním z nejsledovanějších.

Tvůrci se shodují, že některé vtipy v pořadu by dnes už neprošly. „Byla to jiná doba, dnes už by spousta věcí neprošla, nevím, v jakém vězení bychom seděli,“ směje se Richard Genzer. „Jednou jsme točili v Poslanecké sněmovně a báli se tam jít, že nám rozbijou hubu. Ve skutečnosti se k nám hlásili a ptali se nás, kdy také budou v TELE TELE,“ přidává historku Veronika Žilková.

S tvůrci pořadu ani televizí se i přes drsný humor nikdo nesoudil. „Snad jen komunisti se chtěli soudit, když jsme řekli, že nejlepší je komunistu zahrabat a dát na to ještě kámen, aby nevylezli,“ směje se Genzer.

Největší průšvih měl ale Josef Carda, který parodoval hit Petra Kotvalda Mumuland. „Bylo předávání cen, na podiu vystupoval Kotvald s Mumulandem a Pepa Carda vyběhl na podium a začal tancovat. Petr Kotvald to tehdy nevydejchal a rozmlátil šatnu. Pak se letěl uklidnit na kanáry,“ vzpomíná Genzer.

Scénář pořadu TELE TELE psali Genzer se Suchánkem, později se s tvorbou přidala i Žilková. „Protože oni dva chtěli skončit a já měla pět malých dětí, které bylo třeba živit, tak jsem jim šla pomoci,“ dodala Žilková.