Screenshot 20230929 070531 Instagram

Nikol Leitgeb: Medaili nechám kolovat! Celebrity posílají gratulace

Nikol Leitgeb (Štíbrová), bývalá herečka, kterou proslavil seriál Pojišťovna štěstí, a novodobá Matka Tereza českého Instagramu, převzala Stříbrnou medaili předsedy senátu Miloše Vystrčila.

Takové ocenění nemohlo přijít ve vhodnější chvíli. Stříbrnou medaili předsedy senátu převzala Nikol Leitgeb jen pár dnů poté, co vzburcovala internet a podařilo se tak vybrat neuveřitelných 100 milionů na léčbu malého chlapečka Martínka, který trpí vzácnou nemocí. Tu může potlačit jen lék za 100 milionů, který však odmítla hradit pojišťovna.

Vybralo se přitom mnohem více peněz, dalších zhruba 50 milionů tak pomůže i dalším lidem v nouzi. A podobně Leitgeb silou Instagramu pomáhá nezištně mnoha lidem už dlouhé roky. Ocenění si tak právem zaslouží.

„Chvíli si medaili nechám v kredenci já a pak ji dáme kolovat. Páč je nás všech, co se tady každou chvíli snažime pomoct těm, kteří mají od života naloženo víc než ostatní,“ napsala skromná herečka.

Nikol Leitgeb hned po předání sklidila i mnoho gratulací od kolegyň, českých celebrit. „Obr gratulace, zaslouženě. Velké srdce,“ napsala například herečka Jitka Schneiderová.

Lajky a srdíčka i slova gratulací posílaly i Martina Pártlová, Monika Absolonová, Sandra Nováková, Hana Vágnerová a mnoho dalších.