Jiří Baroška dorazil na Pragueshorts Film Festival. Foto: Nextfoto

Nemocný Jiří Bartoška po dlouhé době ve společnosti! Jak se mu daří?

Legendární český herec a ředitel karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška se po delší době objevil na společenské akci. Spolu se ženou vyrazil na Pragueshorts Film Festival.

Je to teprve pár dnů, co skončil seriál Smysl pro tumor, v němž oblíbený herec Jiří Bartoška předvedl mistrovský výkon a doslova jím rozplakal snad všechny televizní diváky. Ti se zatajeným dechem sledovali jeho roli pacienta Antonína, který se léčí s rakovinou mozku.

V seriálu předvedl velmi uvěřitelný epileptický záchvat, smutné okamžiky léčby rakoviny a dokonce i dokázal zahrát operaci mozku, při níž je pacient při plném vědomí. Diváci v seriálu viděli Jiřího Bartošku bez vlasů, což je typické pro pacienty, kteří podstupují chemoterapii.

Vše bohužel podpořil fakt, že nedlouho po natáčení tohoto seriálu se Jiří Bartoška dozvěděl krutou zprávu od lékařů, že se mu rakovina vrátila. Jak sám potvrdil, musel podstupovat druhé kolo náročné a vysilující léčby.

Bohužel chemoterapie i nemoc samotná Bartoškovi vzaly mnoho síly. Kvůli léčbě například zrušil mnohá natáčení a rušena jsou dosud i divadelní představení, kde má Bartoška trvalé role.

Jiří Bartoška dorazil na Pragueshorts Film Festival

Všechny proto potěšilo, když pana Bartošku viděli ve čtvrtek večer po delší době ve společnosti. Spolu se ženou Andreou vyrazili na 18. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival. Jeho slavnostní zahájení se konalo v pražském kině Světozor.

Zahájení festivalu si nenechali ujít ani Ondřej Soukup a jeho Lucia Šoralová, Rebeka Soukupová, Simona Babčáková, Eliška Křenková a další herecké osobnosti.

Jiří Bartoška, i když na něm byla vidět zátěž nedávné náročné léčby, vypadal velmi dobře, opět nechyběl jeho typický humor a skvělá nálada. Dorazil v elegantním šedivém saku a bylo vidět, jak rád je opět mezi hereckými kolegy.

Především si přišel užít filmový festival, což je akce jeho srdci nejbližší. Sám je ředitelem a vůbec ikonou slavného Filmového festivalu Karlovy Vary, který se koná pravidelně na konci června. Přípravy toho letošního jsou opět v plném proudu.

Přejít nahoru