Leoš Mareš na Inka Trailu v Peru. Foto: Instagram Leoše Mareše

Na tohle Leoš Mareš nikdy nezapomene! Strastiplná cesta na Machu Picchu

Hvězdný moderátor udělal svým synům prázdniny, na které zřejmě nikdy nezapomenou. Vzal je na náročnou výpravu zvanou Inka Trail s cílem na slavném Machu Picchu!

Takové dobrodružství by si zřejmě přál zažít každý táta se svými syny. Slavný český moderátor Leoš Mareš se pořádně plácnul přes kapsu a vzal své dva krásné syny Matěje a Jakuba na dobrodružnou výpravu do Peru.

Vyrazili s průvodcem na jeden z nejslavnějších výšlapů světa, takzvaní Inka Trail. Na několikadenní trasu s velkým převýšením se vyráží z města Cusco a cílem je proslulá Brána Slunce nad Machu Picchu.

„Když jsem byl s manželkou na Machu Picchu v roce 2018, všiml jsem si útvaru nad námi a zjišťoval, co to je. Bylo mi řečeno, že je to Brána Slunce, kam mohou ti, kteří absolvují Inka Trail. A řekl jsem si, že tam chci jednou stát a zažít ten pocit, jak se pod vámi po strastiplné cestě zjeví bájné Machu Picchu,“ prozradil Leoš Mareš.

Zařekl se, že se do Peru vrátí, až budou jeho synové větší a několikadenní starobylou cestu Inků v horách zvládnou společně. Vyrazili tento týden, Leoš vše dokumentoval na svém Instagramu a byla to skutečně náročná trasa v horském terénu.

„Právě jsme vyšli převýšení tisíc metrů, jako bychom stoupali po kilometr dlouhém laně,“ chválil své syny Jakuba a Matěje za výkon Leoš Mareš. „Díky kluci, jste moje krev, udělal bych pro vás cokoli,“ dodal hrdý táta.

Obdivuhodný je výkon hlavně mladšího Matěje, zatímco Jakub je trénovaný fotbalista. Matěj se v jednu chvíli rozbrečel vyčerpáním. Nakonec ale spolu s ostatními jako jeden z nejmladších účastníků došel do cíle Inka Trailu. Kromě převýšení je po cestě trápila ranní zima, někdy dokonce i mráz. Po cestě také zažili bájný jev, kdy se mraky objeví v jejich výšce a prostupují horami.

Včera ve 13:13 po čtyřech dnech trojice dorazila na Bránu Slunce a vyjevil se jim nádherný výhled na Machu Picchu. „To je výhled, který se nikdy neokouká,“ radoval se Leoš Mareš.

Tím však dobrodružství nekončí, nyní se trojice vypravila na řeku Amazonku. Více nejen o této výpravě se dozvíte na Instagramu Leoše Mareše.