Nový diskuzní pořad bude moderovat Marek Čermák. Zdroj: Nova

Na Novu se už tuto neděli vrací diskuzní pořad Za pět minut dvanáct

Televize Nova po letech vrací nedělní diskuzní pořad. Bude se jmenovat Za pět minut dvanáct. Kdo ho bude moderovat?

V neděli v 11:55 na televizi Nova odstartuje nový diskuzní pořad s názvem Za pět minut dvanáct. A nepůjde v něm jen o politiku, hlavní témata týdne má podávat atraktivně a srozumitelně.

Trochu překvapením je moderátor nového pořadu. Nepůjde totiž o žádnou velkou hvězdu politických diskuzí, přitom se dříve spekulovalo například o zkušeném bývalém šéfovi zpravodajství TV Prima Pavlovi Štruncovi. Jenže ten nemohl novou práci vzít kvůli smluvním závazkům ke svému bývalému zaměstnavateli.

Nova tak sáhla do vlastních řad a vytáhla moderátora Televizních novin Martina Čermáka. „Pořad má tři části, kdy ta první řeší vysokou politiku s politiky, potom prostřední společensko-politická část, kde se řeší témata, která zrovna hýbou společností a třetí část je life style s hostem týdne, o kterém se v daném týdnu hovořilo, nebo něco dokázal,“ vysvětluje Čermák.

Nepůjde tak jen o politiku. „Naší ambicí je poskytnout divákům kvalitní diskuzní pořad, ve kterém najdou odpovědi na všechny otázky, které je zajímají nebo trápí,“ řekl šéf zpravodajství Novy Kamil Houska. „Martin Čermák je mladý a talentovaný novinář a věřím, že pro diváky bude nestranný,“ uvedl Houska.

Televize avizuje, že pořad dostane i moderní a svěží design patřící do 21. století. „Pro pořad jsme si také nechali na míru složit doprovodnou hudbu,“ uvedl Michal Kratochvíl ze zpravodajství Novy.

Na Nově se už před lety diskuzní pořady vysílaly, například pod názvem Sedmička, který mimo jiné například Jana Bobošíková.

Přejít nahoru