Moderátorka Marta Dřímal Ondráčková s dcerou. Foto: Instagram

Moderátorka Marta Ondráčková: Táta mě mlátil, dodnes mám následky!

Tohle opravdu bolí. Moderátorka Marta Dřímal Ondráčková přiznala, že neprožívala zrovna nejšťastnější dětství: Násilí, křik, neregulované emoce!

Málokdo by čekal, že sympatická bývalá moderátorka TV Nova a herečka Marta Dřímal Ondráčková skrývá nepříjemnou 13. komnatu ze svého dětství. S ohledem na současnou iniciativu v Senátu ohledně násilí na dětech se rozhodla veřejně sdílet bolestné vzpomínky na svého tátu.

„Můj táta nikdy nešel pro ránu daleko, byl to light motiv mého dětství: Násilí, křik, absolutně neregulované emoce. V tom všem jsem vyrůstala a mělo to na mě velmi významný vliv, se kterým se snažím pracovat dodnes,“ prozradila Marta Ondráčková.

Ondráčková: Dnes a denně musím bojovat s démony

Přiznává, že se s následky pere dodnes a musí krotit emoce, aby se sama podobně nechovala ke svým dětem. Ondráčková má dvě dcery, ta druhá se jí narodila loni v srpnu. „Bohužel, patřím mezi rodiče, kteří musí dnes a denně v úplně banálních situacích bojovat s dost zákeřnými démony. Ale, na rozdíl od táty, já si to všechno uvědomuju,“ říká moderátorka.

Když udělá chybu, snaží se ji vždy přiznat sobě i svým dětem a mluvit o tom. „Jsem rodič, který má vědomosti a může s nimi nakládat a zajistit tak svým dětem bezpečný prostor, lásku, přijetí. Aby takové prostředí bylo v naší zemi běžné, je potřeba mluvit o změnách, které jsou nutné v rámci naší legislativy,“ říká Ondráčková.

Zapojila se proto do aktuální iniciativy, která se snaží řešit nevhodné mlácení dětí. „Bití není forma výchovy. Pojďme už jednou pro vždy vytvořit bezpečný prostor našim dětem,“ nabádá Ondráčková.

V úterý se v Senátu ČR konala konference o dopadech fyzických a psychických trestů na děti, jejich zdraví a vývoj. „Seděla jsem tam a poslouchala, jak i v dnešní době jsou praktiky “tvrdé výchovy” vlastně standard. Ačkoliv víme, jaké mají urážení, zesměšňování, drsná fyzická manipulace, tresty, bití vliv na ty nejmenší, jejich mozek i duši,“ dodala moderátorka.