Slavné role herečky Aleny Hladké Bazalové. Foto MDMB

Mladoboleslavské divadlo opouští oblíbená herečka, diváci smutní

Městské divadlo v Mladé Boleslavi opouští jedna z místních hereckých hvězd Alena Hladká (před svatbou Bazalová). Excelovala tam v řadě divadelních her.

„Alena Hladká, dříve Bazalová, se rozhodla udělat velký krok a vydat se na vlastní nohu. Děkujeme jí za krásné společné chvíle,“ říká ředitelka mladoboleslavského divadla Janeta Benešová.

Herečka byla v angažmá divadla od roku 2014, kdy zazářila jako Helena v romantické komedii Tlustý prase. Vidět jste ji mohli také jako Moranu v Baladě pro banditu, Esti ve hře Mikve, Sally v muzikálu Kabaret, Belindu v komedii Bez roucha a v řadě dalších rolí.

Vždy excelentní, hodnotí herečku diváci

Sami diváci na Instagramu odchodu oblíbené herečky litují. „To, co jsme tady s Alenkou prožili nezapomeneme nikdy… vždy excelentní výkony,“ napsala například divačka Renata Švancarová.

„Šlo čistě o životní krok. Děkuji za slova chvály a budu se moc těšit v některých jiných divadlech,“ reagovala na příspěvky diváků sama herečka.

Alena Hladká je aktuálně na mateřské dovolené a podle vedení divadla se teď chce více věnovat zpěvu a jeho výuce, proto zdejší angažmá ukončila. Jistě se ale brzy objeví v nějaké nové roli třeba v jiném divadle.

Herečky z divadla na mateřskou

Městské divadlo Mladá Boleslav má ve svém souboru řadu mladých hereček, i proto si vedení divadla musí poradit s tím, že čas od času si některá z hvězd odskočí na mateřskou dovolenou.

„Teď máme na mateřské například herečku Lucii Končekovou, ale počítáme, že se nám zase vrátí, proto nové členky souboru nepřijímáme. Musíme si s tím nějak poradit, patří to k životu,“ říká ředitelka Benešová.

Městské divadlo v Mladé Boleslavi příští nyní aktuální sezónu, oblíbené hry se vrátí opět v září. Milovníci tamního divadla ale mohou za svými herci vyrazit na letní scénu. Už nyní třeba na zámek Sychor na hru Saturnin, nebo Zdravý nemocný.

V srpnu se pak ve třech termínech představí slavný Pes baskervillský na hradě Kost v Českém ráji. Podívejte se na podrobný program divadla.