Petra byla v šoku ze zrady Martiny, neskrývala slzy. Zdroj: Voyo

MasterChef Česko: Drsná zrada soutěžící, slzy a odchod Joy

Takové drama ještě v MasterChef Česko 2023 nebylo. 6. díl přinesl zradu kapitánky jednoho z týmů, slzy a nakonec odchod exotické Joy.

Šestý díl realityshow MasterChef Česko 2023 začal týmovou výzvou. Dva týmy vařily proti sobě, přičemž měly za úkol uvařit předkrm, hlavní jídlo a dezert jídla podle pravidel gastronomické soutěže. Jejich výtvory hodnotil Český národní tým pod vedením Tomáše Popa.

Hodnotí se nejen to, jak vaříme, ale i jakým způsobem vaříme,“ uvedl Tomáš Pop. Amatérští kuchaři tak museli vařit skutečným gastronomickým špičkám, které soutěžří i na kuchařské olympiádě.

Z nadšení k vaření se ale pro jeden z týmů, který vedla kapitánka Martina, stalo jedno velké drama. Členkou týmu totiž byla emotivní soutěžící Joy, které se nelíbilo, že tým při výběru vařeného nezvolil právě její pokrm. Celé vaření tak začala bojkotovat, místo vaření začala mýt nádobí a zřejmě to přispělo k tomu, že tým soutěž prohrál.

Odpovědnost ale vždy nese kapitán, v tomto případě kapitánka Martina. Proto všechny šokovalo, když Martina využila výhodu od poroty, kdy se několik členů mohlo zachránit odchodem na balkon před závěrečnou vyřazovací výzvou.

Zatímco vítězný tým šel na balkon, druhý tým dostal možnost, aby se několik členů mohlo zachránit s ohledem na to, že uvařili také velmi dobrá jídla. Rozhodnout o tom, kdo půjde na balkon měla kapitánka Martina. Překvapením bylo, když kromě ostatních řekla i své jméno!

Jste si jistá svým rozhodnutím? Kapitánka chce opustit potápějící loď? To jsme docela překvapení,“ řekl šokovaná porotce Radek Kašpárek za přihlížení Radka Forejta a Jana Punčocháře. „Já kdybych přišel o Michelinskou hvězdu, tak z toho budu vinit především sebe,“ dodal Kašpárek.

Každý chce vyhrát a každý už bude taktizovat, je to hra,“ hájila se přitom Martina.

Na rozřazovací výzvu tak po odchodu části týmu na balkon zůstala právě Joy a také Petra, kterou Martina takticky označila za nejsilnější hráčku. Právě Petra přitom při první výzvě makala nejvíce, pracovala na vysoce hodnoceném dezertu a tak brala rozhodnutí kapitánky jako velkou zradu. Před kamerou se rozplakala a nervy musela uklidnit uděláním několika kliků.

Nakonec se ale uklidnila a ve finální výzvě uvařila lepší jídlo než Joy, která nakonec vypadla. „Jsem na sebe hrdá, že jsem došla tak daleko, ale jsem ráda, že jdu domů,“ řekla na konci Joy.

„Joy, kdokoli, kdo přichází z jiné kultury má naloženu spoustu nevýhod, které si my ostatní těžko uvědomujeme. To, co je pro nás většinu samozřejmost, je pro takové lidi jedna překážka za druhou. Ale vy Joy, jste bojovnice, nevzdávala jste to, budete pro nás navždy symbolem statečné ženy. My tady ale hodnotíme jídlo a to jste dnes uvařila horší než Petra,“ řekl na závěr Radek Kašpárek.