Anička se v dalším díle MasterChef Česko silně popálila. Zdroj: Voyo

MasterChef: Anička má popáleniny druhého stupně, skončila v nemocnici!

V nejnovějším dílu kuchařské show MasterChef Česko se odehraje další drama. Soutěžící Anička se vážně popálí a rovnou ji odvezou do nemocnice!

Letošní řada MasterChef Česko je jen pro skutečně odolné hráče. V nejnovějším díle letošní řady dokonce musela zasahovat záchranka! V díle, který televize Nova uvede ve středu 25. října večer, totiž museli soutěžící utvořit dvojice a vařit s jednou rukou svázanou k ruce toho druhého. Na vaření tak každému zbývala v podstatě jen jedna ruka.

Kromě toho, že výzva spojila dvojice soutěžících, spojila také dvě různé kuchyně. Kuchaři měli připravit pokrm, který bude fúzí surovin a chutí ze dvou zcela různých světových kuchyní.

A soutěžící Anička po chvíli vaření neměla ani svou druhou ruku. „Hrozně jsem se popálila o rozžhavený olej,“ vzlykala Anička s tím, že se ale rozhodně vzdát nehodlá a bude vařit za všech okolností. Přímo do kuchyně MasterChef Česko jí na pomoc přispěchali zdravotníci a celou dlaň jí ovázali.

Mám na dvou prstech popáleniny druhého stupně, zbytek jsou popáleniny prvního stupně,“ popsala Anička. „Má obrovský handicap, jenže má jednu ruku svázanou, ale navíc má na druhé ruce popáleniny, mám o ně strach,“ komentoval dvojici Anička a Mára porotce a šéfkuchař Přemek Forejt.

Přesto ale Anička sebrala všechny síly, překonala krutou bolest a soutěžní výzvu dokončila. Nakonec ale musela statečnost stranou. „Bohužel vám musíme sdělit, že Anička musela být převezena na kliniku popálenin a plastické chirurgie,“ konstatoval porotce a šéfkuchař Radek Kašpárek.

Anička tak byla vyřazena z případné druhé vyřazovací výzvy, po níž další ze soutěžících musel kuchyň MasterChefa opustit. To soutěžící museli zvládnout náročný recept hvězdného hosta – vrchního cukráře Daniele Combiho z restaurace Imperial slavného šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha.

Opravdu náročný česko – italský dezert s mákem připravil soutěžícím pořádné nervy. Měli vytvořit jeho přesnou repliku a dostali na to 90 minut, obnášel přitom výrobu koláčku financieru, zmrzliny, bílé čokolády a také speciálně připravených švestek.

Snadné to rozhodně nebylo a Daniele Combi na vše osobně dohlížel, vystresovaný byl především Adam. Právě Adam se také v jednom z předchozí dílů MasterChefa pořádně pořezal. Letošní řada je tak jen pro odolné jedince.

Jak dramatický díl nakonec dopadl, se dozvíte na Nově ve středu večer, nebo už nyní na Voyo.