Vlastimil Dejdar se synem Martinem ve filmu Slunce, seno, erotika.

Martin Dejdar v slzách! Zemřel mu tatínek, presidento ze Slunce, seno

Zemřel Vlastimil Dejdar, bylo mu 85 let. Příležitostný herec, námořník a diplomat se objevil například ve filmu Slunce, seno, erotika.

Herec Martin Dejdar oplakává svého tatínka. Vlastimil Dejdar zemřel v 85 letech. Do povědomí širší veřejnosti se přitom nezapsal jen jako otec slavného herce a baviče Martina Dejdara.

Sám se objevil v jedné z nejslavnějších tuzemských komedií Zdeňka Trošky Slunce, seno, erotika. Hrál italského „presidenta“ Zolli moderního zemědělského družstva v Itálii, které se rozhodlo koupit české JZD v Hošticích, kde se trilogie filmů Slunce, seno odehrává, a u dělat z něj skanzen.

Společně s Martinem Dejdarem a jeho synem Matějem si v létě 2020 zahráli také ve filmu Stáří není pro sraby. Režisér Tomáš Magnusek jej vybral do role penzisty, který s ostatními penzisty komentuje dění na plovárně. Martin Dejdar měl ve stejném filmu roli plavčíka.

Původní profesí ale Vlastimil Dejdar hercem nebyl. Celý život se živil jako námořník. Vystudoval vojenskou školu v Bratislavě a námořní akademii ve Varně. Poté pracoval v Československé námořní plavbě.

„Byla to krásná práce, sjezdil jsem celý svět,“ vzpomínal před časem v jednom z rozhovorů. Po odchodu od námořnictva působil několik let v Okresním podniku oprav a služeb, nakonec začal i díky jazykové výbavě pracovat v diplomacii, a to například v Indonésii, Jižní Koreji nebo i Kanadě.

Obec Bělá: Vlastimil Dejdar k nám jezdil na tenis

O úmrtí Vlastimila Dejdara informovala obec Bělá. „S hlubokým zármutkem v duši, oznamuji našim tenistům, že ve čtvrtek 25. ledna, zemřel ve věku 86 let, náš kamarád a účastník našich tenisových turnajů, pan Vlasta Dejdar,“ napsali zástupci obce.

„Jeho parťákem ve čtyřhře na našich turnajích byl Jirka Kremlička. Spolu zvítězili v roce 2007 na memoriálu Vladimíra Jarkovského. Ač v pozdějším věku ho zradili kolena a nemohl již hrát, jezdil na naše turnaje jako divák. Vlasto, budeš nám chybět,“ dodala obec.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru