Reportér Marek Wollner a advokát Artur Ostrý. Foto: X/M. Wollnera

Marek Wollner zažaluje reportérku Dobiášovou za článek o mňoukání

Bývalý šéf redakce Reportéři ČT Marek Wollner oznámil, že podá žalobu na bývalou kolegyni Markétu Tobiášovou za článek o mňoukání.

Kauza, kvůli které skončil Marek Wollner v čele reportérského pořadu České televize Reportéři ČT, bude mít dohru. Wollner dnes oznámil, že podá žalobu na bývalou podřízenou reportérku Markétu Dobiášovou, která celou kauzu rozvířila článkem o „mňoukání“.

„Aby mi tady různí ptáčkové nemohli stále mňoukat pod mými příspěvky, rozhodl jsem se žalovat Markétu Dobiášovou za její článek o mňoukání. Každá sranda něco stojí. Kdo nemňouká, ať drží palce,“ řekl Wollner a vyfotil se přitom s advokátem Arturem Ostrým. „Jdeme do toho spolu,“ dodal Wollner pod příspěvkem na sítí X.

Markéta Dobiášová loni napsala, že Woller po ní mimo jiné „chtěl, aby mňoukala, než jí schválí scénář. Proti Wollnerovi ovšem vystoupilo i několik dalších podřízených s obviněním z údajného bossingu.

Wollner: Mňoukání měl být vtip

Wollner obvinění odmítl včetně tvrzení o mňoukání. „Celá situace začala jako vtip, což mi může dosvědčit režisér Ivan Bareš, který u toho byl. Nikdy jsme nebyli s Markétou Dobiášovou sami v kanceláři,“ řekl Wollner a argumentuje tím, že obvinění prošetřila také policie. „Policie mě očistila od všech podezření a je neuvěřitelné, že ředitel Souček vrací třetí vlnu likvidace mé profese,“ uvedl Wolner v pondělí pro server iDnes.cz.

Wollner o kauze píše knihu s názvem Mňoukání koček, v ní prý rozkryje okolnosti tohoto nařknutí.

Kauzu tento týden rozvířil nový Generální ředitel České televize Jan Souček, který okomentoval protokoly sepsané na základě interního šetření České televize. „Pokud jde o tým Reportérů ČT a Marka Wollnera, musím říci, že protokoly obsahují popisy situací, se kterými jsem se za 30 let své profesní dráhy v médiích nikdy nesetkal a které považuji za nepřijatelné,“ uvedl.

Souček dodal, že Česká televize přijala opatření k zamezení „takového“ jednání a nadále pracuje na novém nastavení personální politiky i interní komunikace, které poskytne případným poškozeným bezpečnou možnost svěřit se.