Soutěžící Nikola se z úkolu zabít kapra několikrát rozbrečela. Zdroj: Voyo

Krvavé drama a slzy hned v druhém díle kuchařské show MasterChef

Televize Nova uvedla na platformě Voyo už druhý díl letošní řady kuchařské show MaterChef Česko. A tento díl je skutečně jen pro silnější povahy. Někteří soutěžící se hroutili.

V hlavní roli druhého dílu letošní řady MasterChef Česko byl kapr. Soutěžící, kteří bojují o titul nejlepšího českého amatérského kuchaře a navrch o 2,5 milionu korun, to rozhodně neměli jednoduché.

Kapra si museli totiž sami zabít a navíc perfektně vyfiletovat. A právě zabití ryby se pro některé soutěžící ukázalo jako nepřekonatelný problém. Nejhůř na tom byly soutěžící Nikol a Petra. Klepnout kapra tyčí po hlavě a následně jej nechat vykrvácet pro ně byla pro mnohé noční můra.

32letá majitelka kavárny z Olomouce Nikola se dokonce rozbrečela. „Je mi ho hrozně líto,“ plakala při pokusu o zabití Nikola. Plakala také šokovaná soutěžící, bývalá modelka Petra. „Nikdy jsem nikoho nezabila, tedy kromě mouchy,“ vysvětlovala Petra.

S rybou se velmi těžce pral také Adam, bratr šéfkuchařky Kamu, kterému se navalovalo na zvracení, když měl z kapra vyndat vnitřnosti.

„Dokud budeme jíst maso, tak budeme muset zvířata porážet a potřebujeme, abyste si to uvědomili, jen tak budete k surovinám přistupovat s dostatečným respektem,“ zdůraznil soutěžícím jeden z trojice porotců šéfkuchař Radek Kašpárek.

Soutěžící utěšoval i šéfkuchař Jan Punčochář. „Berte to tak, že kapři se teď v akváriu trápí, zabití je vysvobodí od trápení,“ povzbuzoval slavný kuchař.

Jak správně kapra zabít a svůj jedinečný recept účastníkům show předvedl host týdne, kuchař Jiří Hrachový z Výčepu v Korunní v Praze.

Jak pokus soutěžících připravit rybu dopadl a kdo jako druhý opustil finálovou šestnáctku letošního MaterChefa si můžete už teď pustit na Voyo, nebo za týden ve středu na Nově.