Jiřina Bohdalová a Milan Kňažko ve hře Gin Game. Zdroj: Divadlo Na Jezerce

Jiřina Bohdalová zklamala fanoušky, představení je zrušeno bez náhrady

Vyprodané představení Gin Game, do něhož se měla vrátit herečka Jiřina Bohdalová, je zrušené bez náhrady, diváci jsou zklamaní.

Ještě naposledy vidět legendární herečku Jiřinu Bohdalovou v představení Gin Game, v němž exceluje společně s hercem Milanem Kňažkem, chtěli diváci Divadla Na Jezerce v Praze. Těšili se na představení Gin Game, které bylo na programu na 28. října.

A zájem byl obrovský, po vstupenkách se jen zaprášilo, nezbylo jediné volné místo. Představení se ale konat nebude, jak ČRzprávy informovaly, bylo zrušeno v souvislosti s oznámením ředitele Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, že na doporučení primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce Jiřina Bohdalová s aktivním hraním v divadle končí.

A protože nastudovat tak náročné představení a dělat záskok za legendární českou herečku je nesmysl, bylo představení zrušeno bez náhrady. „Všichni chtějí vidět paní Bohdalovou a pana Kňažka, dělat záskok je nesmysl,“ říká zdroj z divadla. Diváky tak začalo divadlo kontaktovat a za zaplacené vstupenky jim vrátí peníze.

„Je mi to moc líto, jsem zklamaná, měla jsem čtyři lístky, měla jsem radost, že se mi je podařilo sehnat. Nevím, proč to tedy dávali do programu,“ sdělila ČRzprávám jedna z držitelek vstupenek na představení Gin Game. „Paní Bohdalovou máme rádi, těšili jsme se na ní,“ dodala divačka. Zároveň ale diváci chápou, že zdraví je přednější a že by zřejmě Jiřina Bohdalová nemusela představení, které táhnou celé jen dva herci, úplně zvládnout.

Hra Gin Game s hlavními hrdiny příběhu seznamujeme ve chvíli, kdy si v domově seniorů oba připadají stejně jako pro nepotřebnost odložené věci v bazaru. Každá jejich započatá konverzace se postupně stává bitvou. Nevsadili se o nic, ale budete mít dojem, že je v sázce celý jejich život.

Jde o skutečně náročné drama v režii Radka Balaše, kde si herci sáhnou pořádně na dno svých sil. A to už pro herečku, která letos oslavila neskutečné 92. narozeniny, opravdu není snadné.

Jiřina Bohdalová Na Jezerce excelovala neuvěřitelných 18 let. „Do Divadla Na Jezerce nastoupila 3. října 2005 a teď a zase 3. října 2023 symbolicky končí,“ sdělil Jan Hrušínský.