Herec Robert De Niro. Foto: Wikimedia Commons / Josh Jensen

Herec Robert De Niro prohrál soud, asistentce musí zaplatit miliony!

Slavný herec Robert De Niro, kterého Češi milují z řady filmových trháků, prohrál soud se svou asistentkou, musí ji zaplatit 1,2 milionu dolarů.

Pořádný balík bude muset zaplatit hollywoodský herec a držitel dvou Oscarů Robert De Niro. Ve čtvrtek v New Yorku prohrál soud se svou bývalou osobní asistentkou Graham Chase Robinson.

Podle rozhodnutí poroty jí musí zaplatit 1,2 milionu dolarů, což je v přepočtu skoro 28 milionů korun. Mimochodem podobnou částku před nedávnem rozsypal Kazma z vrtulníku poté, co nikdo nerozluštil jeho šifru a nevybral trezor s milionem dolarů.

Rober De Niro ale zajisté peníze nikomu rozdávat nechtěl, naopak původně to byl on, respektive jeho studio Canal Productions, kdo žaloval jeho asistentku Graham Chase Robinson kvůli údajným finančním machinacím. Požadoval po ní 6 milionů dolarů.

Jenže soudní porota Nerovu žalobu po pětihodinovém rozhodování smetla ze stolu, napsal server TMZ. Naopak porota uznala žalobu asistentky, která jej obvinila ze sprostých urážek, kdy ji měl nazvat rozmazleným spratkem.

Také ji údajně nevhodně žádal o to, aby jej nejméně dvakrát škrábala na zádech. To mimochodem sám Nero přiznal. Robinson to označila za nechutné. Kromě toho asistentka tvrdila, že jí šikanovala přítelkyně Roberta De Nira Tiffany Chen.

Porota po dvoutýdenním líčení nakonec ženě přiznala tučné odškodné ve výši 1,2 milionu dolaru, tedy deset procent původního požadavku, Robinson totiž žádala 12 milionů dolarů. I tak je to ale slušná částka na to, aby již jako asistentka pracovat nemusela.

Robert De Niro a jeho náročný rok

Pro De Nira je to letos další rána, v létě totiž pohřbil vnuka, který náhle zemřel. Talentovanému mladíkovi, jenž byl také hercem, bylo pouhých 19 let.

I tak má ale stále důvod k radosti. Robert De Niro letos oslavil 80. narozeniny a zároveň se v květnu stal posedmé otcem. Aktuálně exceluje po boku Leonarda Di Capria ve snímku Zabijáci rozkvetlého měsíce a hovoří se o tom, že díky této roli aspiruje na třetího Oscara. Vůbec poprvé také vystupuje v seriálu, konkrétně v argentinské novince Nada (v překladu Nic).