Josef Laufer na snímku z roku 2011 se svým milovaným doutníkem. Foto: Nextfoto

Herec Josef Laufer zemřel po čtyřech letech v umělém spánku! Dlouhý boj o život prohrál

Oblíbený herec Josef Laufer zemřel. Prohrál svůj dlouhý boj o život. Poslední čtyři roky byl v umělém spánku po selhání srdce. Rodina stále věřila v zázrak, který se bohužel nestal.

„Táta odešel,“ napsala přátelům a kolegům dcera Josefa Laufera Ester. Zprávu potvrdil ředitel Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg. „Podle Ester Pepa zemřel na zástavu srdce,“ řekl Blesku.

Herec Josef Laufer, kterého proslavily desítky filmových i seriálových rolí, patřil svého času k nejslavnějším u nás. Od roku 2000 byl přitom v umělém spánku, do něhož upadl po selhání srdce při operaci srdeční chlopně.

Rodina jej dlouhodobě odmítala takzvaně odpojit od přístrojů, stále věřila, že se stane zázrak. Bohužel slavný herec nyní svůj boj o život definitivně prohrál.

Josef Laufer a jeho slavný Kohn z Kameňáku

Josefa Laufera proslavily desítky filmových i seriálových rolí, například pan Kohn v komediích Kameňák. Zahrál si též artistu Paola v seriálu Cirkus Humberto. Od diváků vysoce hodnocené byly i snímky, ve kterých si zahrál, jako Tři Alberti a slečna Matylda, Poslední motýl, Poslední kapitulace, Panna a netvor a mnoho dalších.

Laufer byl také hudebníkem, velký úspěch měl hit Sbohem lásko, já jedu dál. Natočil desítky titulů, nejčastěji s vlastním textem v různých jazycích. Vystupoval se skupinou Golem i mnoha dalšími orchestry. Hrál v muzikálech Pokrevní bratři, Hamlet, Gallieo, Jekyll a Hyde. Vystupoval doma i v zahraničí.

Žena Josefa Laufera zemřela před dvěma roky

Herec zemřel ve věku 84 let, až do svých 80 let, kdy podstoupil osudnou operaci srdce, byl vitální a dokonce aktivní sportovec. Trápila ho jen záda, kyčle a koleno, s nímž byl v roce 2016 na operaci.

Jedinou velkou neřestí známého herce bylo kouření doutníků, které pro něho bylo typické.

Měl manželku Irenu Greifovou a s ní jedinou dceru Ester. Irena ale v posledních letech Lauferova života vážně onemocněla a toho velmi trápilo. Po toxickém šoku byla dlouho ve vážném stavu v nemocnici, posléze v soukromé LDN. V prosinci 2022 nakonec ve věku 83 let zemřela, tedy v době, kdy byl Laufer již v umělém spánku a o smrti milované ženy se tak již nedozvěděl.

Jejich dcera Ester tak během dvou posledních let přišla o oba rodiče.

Josef Laufer a jeho zajímavý život

Josef Laufer se narodil v roce 1939 ve Francii a je synem lékaře Maxima Laufera, jak píše server ČSFD. Část svého dětství prožil v Anglii. V roce 1947 se rodina rozhodla vrátit zpět do rodné vlasti a od roku 1950 žila v Praze. Josef se vyučil ve vrchlabské TESLE a poté pracoval ve výzkumném ústavu vakuové techniky v Praze.

Základní vojenskou službu prožil na Slovensku. Jako voják se věnoval pantomimě, režíroval a hrál v ochotnickém divadle. Hostoval v divadle ABC a připravoval se ke zkouškám na divadelní fakultu, kam ho přijali. Během studia na DAMU založil divadelní pantomimický soubor RADAR.

Ve stejné době vyučoval obor pantomimy na taneční konzervatoři v Praze. Několik měsíců pobýval na Kubě jako tlumočník španělštiny. Natáčel filmy a různé hudební pořady, tak začala jeho kariéra zpěváka a baviče. Hostoval mimo jiné v Národním Divadle, jako host vystupoval v muzikálu Gentlemani.

V zahraničí pracoval jako televizní režisér. Se sólisty státní opery režíroval v původním jazyce opery, například Noc s Mozartem či Don Giovanni. V posledních letech se kromě desítek rolí ve filmech a seriálech Josef Laufer objevil v Troškových Kameňácích, kde hrál postavu Leo Kohna.