Yvonne Přenosilovou pohřbili na Novém židovském hřbitově. Foto: ČRzprávy.cz

FOTO, VIDEO: Pohřeb Přenosilové, tělo uložili na židovském hřbitově

/FOTO, VIDEO/ Václav Neckář, Petr Janda a další hvězdy, příbuzní a fanoušci se přišli naposledy rozloučit s legendární zpěvačkou Ivonne Přenosilovou.

Pohřeb Yvonne Přenosilové, který se konal ve čtvrtek od 14 hodin v obřadní síni Nového židovského hřbitova v Praze, přilákal pozornost desítek lidí i médií. S legendární českou zpěvačkou Yvonne Přenosilovou, která zemřela tento týden ve věku 76 let, se přišly rozloučit i známé osobnosti.

Nechyběli zpěvák Václav Neckář, frontman kapely Olympic Petr Janda, zpěvák Milan Drobný, herečka Ivanka Devátá, zpěvačka Monika Absolonová, moderátor Aleš Cibulka a jeho partner Michal Jagelka, oblíbená moderátorka Kalendária Saskia Burešová či herec Václav Upír Krejčí s novou partnerkou.

Pohřeb přilákal také mnoho lidí z řad veřejnosti, v okolí obřadní místnosti čekaly na možnost posledního rozloučení s oblíbenou zpěvačkou desítky lidí z řad veřejnosti.

Boty proti Lásce a Tak prázdná, to jsou nestárnoucí hity, které si mnozí vybaví při vyslovení jména Yvonne Přenosilová. Zpěvačka, která v 60, letech patřila ke špičce československé hudební scény, zemřela na selhání organizmu.

Dlouhodobě se léčila s rakovinou plic a v posledních dnech trpěla. Podle svědectví sousedky z domu, kde zpěvačka žila, si ani nepřála zavolat záchranku. Zkrátka již na tomto světě nechtěla být. Nakonec i přes snahu zdravotníku z neděle na pondělí zemřela.

Tělo zpěvačky bylo na obřad přivezeno v rakvi zahalené černou látkou. Po obřadu bude uložena v hrobě, který už byl předem připraven na Novém židovském hřbitově v Praze 3. Hrobové místo se nachází nedaleko hrobu spisovatele Franze Kafky.

Veřejnost překvapilo, že hrobníci rakev uložili do země velmi rychle bez jediného slova nebo náznaku obřadu. “Ježišmarja, hned ji tam spustili a ani nic neřekli, to je zvláštní,” komentovala jedna z fanynek Yvonne Přenosilové, která se přišla na pohřeb podívat. Video z pohřbu najdete pod fotogalerií našeho reportéra z místa:

VIDEO: Pohřeb zpěvačky Yvonne Přenosilové. (Pro přehrání povolte cookies.) Video: ČRzprávy.cz